Resimler Yükleniyor...

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon yaklaşık 100 yıldan bugüne varlığını sürdürmüş ve hala güvenilen bir epilasyon uygulamasıdır. Koyu olan kılların yanı sıra sarı, beyaz, kızıl ve ince olan kıl köklerinde de etkili olan epilasyon yöntemidir. İğneli epilasyon, ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir. İğneli epilasyonda, ince ve yumuşak bir iğneyle kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır. Böylelikle kıl kökleri tahrip edilerek çözüm sağlanır. İğneli epilasyon da uygulanacak seans aralığı tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir.

 

İğneli Epilasyon Yöntemi

 

İğneli epilasyonda Kanada'nın uluslararası alanda hizmet veren Dectro International firmasının Kanada'da ürettiği Apilus firmasının SM500, Cleo, Plus ve Platinum Pure™ cihazlarını kullanmaktayız. Bu cihaz, Flash, thermoliz ve termokoagülasyon modlarını kullanan ve acıyı azaltmak için saniyenin yüzde biri sürede verilen 13,56 Mhz ve 27 Mhz'lık yüksek frekanslı teknolojileri bünyesinde barındırır. İğneli epilasyon da kullandığımız iğneler ise CE belgeli ve İngiltere'de üretilen altın iğnelerdir. Bu ikili ile yapılan iğneli epilasyon yöntemi, akım ve frekans ile çalışılan karma bir yöntemdir. Kullandığımız Apilus cihazları Kanada'da Üniversite Laval Hospital Center'da araştırmacı bilim adamı ve profesör olan Doktor Charles Doillon ile iş birliği içinde karşılaştırmalı çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu çalışmalar minimum enerji ile maksimum sonuçlara ulaşmayı her geçen gün yeni teknikler ile artırmaktadır.

 

İğneli epilasyon ile kıl kanallarından gönderilen bu karma dalga boyu kıl hücresinin yok olmasını sağlar. Bu yöntem ile yapılan iğneli epilasyon kişinin hassasiyetine göre ayarlama imkanı vermektedir. Tahrip olan kıl daha sonra cımbızla çekilerek alınır. İğneli epilasyon da seansların sayısı, iğneli epilasyon yapılan bölgedeki tüy yoğunluğuna ve tüylerin alınmaya uygun gelişmişlik evresine göre değişir.

 

Üç değişik yöntem uygulanılır: 1. Galvanik Yöntem Galvanik yöntem, folükül hücreye gönderilen frekansın kimyasal tepkime oluşturarak bölgede yakıcı etki yaratması ve kıl üreten bölgeyi etkisiz hale getirmesidir. 2. Termoliz Yöntem Termoliz yöntem, gönderilen frekansın civarında ısı oluşturarak kıl-tüy folüküllerinin yakılmasıdır. 3. Bileşik Yöntem (Blend) Bu yöntem Galvanik ve Termoliz yöntemlerinin birleştirilmesinden oluşmuştur. Arthur Hinkel tarafından 1948 yılında geliştirilmiştir. 4. Kullandığımız Apilus cihazlarındaki diğer farklı teknik olan OmniBlend moduda bize farklı uygulama seçenekleri sunar. Bu bileşimler ile kıl kökleri, daha az enerji ile daha etkili tahrip edilir. 5. Apilusun sahip olduğu 13,56 ve 27 Mhz lik teknoloji ise işlem anı süresinin kısalmasını sağlamaktadır.

 

1) Kıl kadar ince olan iğne ile kılın kanalına girilir

2) Kılın kökünü tahrip etmek için frekans verilir.

3) Kıl yağdan çeker gibi kolayca kökten çözülür.

 

Önemli:

İşlem uzman kişilere, profesyonel ve sertifikalı cihazlar ile yaptırılmalıdır. Uygulamanın yapılacağı ortam ve iğneler hijyenik olmalıdır.

Görseller

1
1
1

Etiketler

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım