Resimler Yükleniyor...

Protez Tırnak

Protez Tırnak ile ilgili bilinmesi gerekenler...

 

Yoğun iş temposu veya ev işleri nedeniyle tırnaklarına kalıcı bakım yaptırmak isteyenler, uzun tırnak sevenler veya zayıf tırnak yapısı nedeniyle tırnaklarını uzatamayan ya da tırnak yeme gibi sorunları nedeniyle tırnak yapısı bozulan kişilerin kullanabileceği protez tırnak ile daha güzel ellere sahip olmanız mümkün.

 

Protez tırnak, doğru bir şekilde uygulandığında doğal tırnağımıza hiçbir şekilde zarar vermez. Bunun için uygulamanın uzman kişilerce yapılması gerekir.

 

Protez tırnak yanlış uygulama teknikleri ile yanlış ürünler kullanılarak yapıldığı zaman olumsuz sonuçlar doğurabilir. Burada doğru tırnak tipine doğru teknik uygulaması da önemlidir. Çünkü her kişinin farklı bir ihtiyacı vardır.

 

Protez tırnağın doğal tırnağımıza zarar vermemesi için, protez tırnak uygulamasının yanı sıra çıkartma işlemi de çok önemlidir.

 

Protez tırnak, tırnağımızın hava almasını engellemez çünkü tırnağımız, tırnak yatağınızın altındaki kan damarcıklarından beslenmeye ve doğal bir şekilde uzamaya, alttan hava almaya devam eder.

 

Çok sık oje kullan kişilerde tırnağı sarartan tırnağın hava almaması değil, ojede bulunan renk pigmentleridir. Bu anlamda, tırnağı yapay bir malzeme ya da oje ile kaplamak, doğru bir şekilde uygulandığı takdirde, tırnağa hiçbir şekilde zarar vermez.

 

Protez tırnak, 2 ile 5 hafta arasında yenilebilir. Bu, tırnak hızına bağlıdır. Doğal tırnakta herhangi bir sorun yoksa, 2 - 3 hafta arasında değişen dolgu dediğimiz bakımlarla tırnak yenilenebilir. Tırnakta bir sorun varsa, tırnak yenilenmeli; çıkartılıp tekrar uygulanmalıdır. Bu, tırnak sağlığı açısından son derece önemlidir.

 

Antalya La-Mer Güzellik Merkezi olarak belirtmemiz gereken bir diğer önemli noktada protez tırnağın bakım süresini aşmamanız gerektiğidir. Tırnağı bir tahterevalli olarak düşünürsek, tırnağın üzerindeki ağırlık, tırnağın uzaması ile birlikte 2 - 3 hafta içinde tırnağın ucuna ilerler. Bakımını doğru zamanda yaptırmazsak, kendi doğal tırnağımıza da zarar verebilir.

 

Tırnak bakım süreleri, protez tırnak kullanan kişilerin aksatmaması gereken önemli sürelerdir.

 

Akrilik ve deeping tekniği ile gerçekleştirilen yapay tırnak uygulamaları ise özel bir solüsyonda bekletilerek çıkarılabilir. Bunlardan en önemli nokta, tırnak çıkarma işleminin uzmanlar tarafından ve doğru teknikler uygulanarak yapılmasıdır.

Görseller

1

Etiketler

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım